ПРАКТИКА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ВИМУШЕНИХ МІГРАНТІВ ЗА КОРДОН (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ)
DOI:
https://doi.org/10.31499/2706-6258.1(9).2023.279344Анотація
У статті висвітлено проблему інтеграції українських дітей вимушених мігрантів до освітнього простору Польщі у період російсько-української війни. Представлено політику допомоги та психолого-педагогічної підтримки дітей вимушених мігрантів в Польщі. Проаналізовано культурно-освітні виклики, які виникли перед дітьми в чужій для них країні. Описано найважливіші труднощі, які з’явилися перед польськими вчителями в період адаптації українських дітей. Окреслено рівень адаптації дітей до нових умов життя через рік перебування їх у Польщі.
За рік перебування українських дітей у польських школах, більшість із них (близько 90%) інтегрувалася в нове суспільство, біля 10% дітей мігрантів ще мають проблеми із мовою та інтеграцією. Для цих дітей ще важко налагодити зв’язки з новим середовищем, однолітками, вони мають проблеми з комунікацією.
Ключові слова: вимушені мігранти; проблеми адаптації; культурно-освітні виклики; освітня політика Польщі; психолого-педагогічна підтримка; інтеграція українських дітей; російсько-українська війна.