ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ ВІЛЬНОГО ВИБОРУ «КУЛЬТУРА БЕЗПЕКИ» В ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ «МАГІСТР»
DOI:
https://doi.org/10.31499/2706-6258.2(10).2023.290581Анотація
У статті обґрунтовано необхідність вивчення дисципліни «Культура безпеки» здобувачами освітнього ступеня «магістр». Презентовано зміст навчальної дисципліни, її мету та компетентності, які формує дана дисципліна у сфері безпеки життєдіяльності. Представлено проблему формування культури безпеки у здобувачів другого рівня вищої освіти «магістр» для підвищення рівня готовності до ініціативності, відповідальності та навичок з превентивного і аварійного планування, управління заходами безпеки професійної діяльності, уміння приймати рішення у складних та непередбачених ситуаціях. Обґрунтовано доцільність впровадження дисципліни вільного вибору, яка спрямована на формування у здобувачів вищої освіти розуміння про необхідність дотримання та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу та міжнародного досвіду, а також зазначено нерозривну єдність успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці у конкретній галузі.
Ключові слова: магістр; заклад вищої освіти; культура безпеки; освітній процес; компетентнісний підхід; дисципліна вільного вибору; охорона праці в галузі; здобувач освіти.